Péče o šperky

Pro uchování nejvyššího lesku šperku jej noste opatrně a jemně jej ošetřuje teplou vodou a mýdlem (vyjme dřeva, kůže, textilií, keramických šperků a šperků s perlou). Nevystavujte šperky a hodinky chlorované a slané vodě. Perly noste co nejčastěji, protože se hydratují v kontaktu s Vaší kůží. Vyvarujte se však kontaktu perel s laky, parfémy a krémy, které by mohly poškodit jejich povrch. Kožené řemínky šperků a pásky k hodinkám nevystavujte přímému kontaktu s laky, parfémy a krémy, mohlo by dojít k jejich poškození. Používání kosmetických přípravků na kožené řemínky, může způsobit poškození jejich povrchu.

Používejte šperky a hodinky jen k účelům, ke kterému jsou určeny, tzn. K účelům společenským, nenoste je při težké manuální práci, domácích pracích, práci na zahradě a sportovních aktivitách. Chraňte šperky a náušnice před nárazy a mechanickým poškozením. Šperky a hodinky odkládejte na noc. Dětské šperky nejsou hračky. Kontrolujte šperky, které dítě nosí, odkládejte je na noc a během zábavy. Především pozorujte náušnice - abyste chránili dětské uši, náušnice musíte před spaním pokaždé odkládat.

Záruka se vztahuje na vady vzniklé v průběhu záruční doby, hlavně prokazatelnou chybou výroby, technologického postupu nebo skrytou vadou materiálu. Záruka se nevztahuje mj. na vady vzniklé v důsledku opotřebení způsobeného obvyklým užíváním, např. poškrábáním, oxidací stříbra a zlata, otěrem rhodiování atd. Záruka se nevztahuje na změnu barvy kovů a povrchu hodinek, který může být ovlivněn např. výskytem různých chemických látek a ovzduší, užíváním některých léků, potem s nižším PH, atd. 

Záruka se nevztahuje na vady šperků způsobené nevhodným zacházením nebo mechanickými vlivy, jakými jsou např. přetržení řetízků a náramků nebo jejich natažení, zachycení šperků o oděv, deformace prstenů, ohnutí a následně ulomení štiftu náušnic, ztrhání závitu, rozbití kamenu nebo doplňků. Po uplynutí záruční doby nárok na uznání reklamace zaniká.

Záruka se nevztahuje na ,,zlomkové šperky". U těchto šperků garantujeme pouze původu a pravost šperku.